This movie requires Flash Player 9

Informator fundacyjny

Będziemy Cię informować o naszej działalności.

Newsletter Fundacja

Proszę czekać

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą lub katalog spamu, aby potwierdzić subskrypcję.

Media o nas

Zobacz, co media mówią o działalności Szkoły i Fundacji ASBIRO w Afryce.

więcej

Galeria

Zobacz zdjęcia dokumentujące budowę naszej szkoły oraz prowadzone przez nas akcje.

więcej

Filmy

Sprawdź krótkie filmiki, które nagrywamy przy okazji naszych działań w Afryce.

więcej

Kontakt

Michał Sobczyk

Michał Sobczyk

m.sobczyk@asbirofoundation.com
tel. +48 579 103 464

WYJEDŹ DO ZAMBII


Ostatnie wpłaty

MR, 15 zł
AP, 500 zł
PS, 100 zł
WR, 342 zł
KP, 200 zł
EM, 100 zł
JK, 200 zł
AJ, KIELCE200 zł
AG, 500 zł
BB, 100 zł
JW, 30 zł
WG, 70 zł
RŚ, 30 zł
KS, 20 zł
ŁB, 13 zł
ŁB, 24 zł
JG, 40 zł
MM, 30 zł
ŁN, Rudnik Nad Sanem35 zł
RD, 50 zł


Serdecznie dziękujemy!

Program stypendialny

Program stypendialny towarzyszy naszej Uczelni od pierwszych dni jej istnienia. Dzięki niemu studia w ASBIRO ukończyło już kilkuset studentów, którzy nie byli w stanie samodzielnie opłacić nauki czy też dojechać na miejsce wykładów. Jak się po kilku latach okazało, wielu z nich odniosło rynkowy sukces i systematycznie fundują kolejne stypendia swoim młodszym kolegom, którzy przygodę z ASBIRO dopiero rozpoczynają.

Skąd pochodzą pieniądze?

W naszej Fundacji mamy specjalny fundusz, na którym odkładamy pieniądze przeznaczone na stypendia dla naszych studentów. Pieniądze pochodzą z dwóch podstawowych źródeł. Pierwszym z nich są pieniądze własne Uczelni, która przekazuje na Fundusz Stypendialny 10% wszystkich swoich przychodów. Drugim źródłem są darowizny na fundusz od sponsorów, którymi przeważnie są nasi absolwenci, również tacy, którzy wiele lat temu sami korzystali ze stypendium.

Kto może starać się o stypendium?

Jeżeli uważasz, że nasza Uczelnia jest miejsce dla Ciebie, a niekoniecznie możesz sobie ze względów finansowych pozwolić na studiowanie u nas to Fundusz Stypendialny jest właśnie dla Ciebie. Nie obchodzi nas ile masz lat, ani to jakie masz wykształcenie czy średnią ocen. Nie ingerujemy w to czy pracujesz zawodowo czy nie, jakie masz dochody i ile członków rodziny masz na utrzymaniu. Chętnie pomożemy każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje.

Na jakie kursy przyznajemy stypendia?

Fundusz Stypendialny przeznaczony jest na finansowanie głównego kursu Uczelni ASBIRO. Jest to Kurs Podstawowy. Nie przyznajemy stypendiów na inne organizowane przez ASBIRO kursy, wyjazdy lub czy też seminaria. kp

Jak ubiegać się o stypendium?

Pierwszym krokiem jaki należy zrobić, aby uzyskać stypendium jest wypełnienie formularza rejestracyjnego, a więc najzwyczajniej na świecie zapisać się na kurs zaznaczając w uwagach, że starasz się o stypendium. Na płatność za dowolny kurs zawsze składa się wpisowe i czesne. Wpisowe to drobna opłata, mająca na celu potwierdzenie Twojego uczestnictwa w kursie. Po zapisaniu się na Kurs przelej nam kwotę wpisowego zgodnie z instrukcjami otrzymanymi po zapisaniu się na kurs. Jeśli stypendium nie zostanie Ci przyznane lub też nie będziesz zadowolony z jego wysokości lub z jakiejkolwiek przyczyny nie zdecydujesz się na uczestnictwo w Kursie otrzymasz zwrot wpisowego. Po zapisaniu się na zajęcia i zapłaceniu wpisowego musisz przesłać nam mailem podanie o stypendium. Jest to bardzo ważny dokument, gdyż od niego zależy to czy dostaniesz stypendium, a jeżeli tak to w jakiej wysokości. Podanie musi do nas trafić zawsze na 2 tygodnie przed końcem rekrutacji. Jeżeli podanie wpłynie do nas później nie będzie brane pod uwagę. Potrzebujemy te dwa tygodnie, aby móc na spokojnie przyjrzeć się podaniom i przy pomocy naszych sponsorów rozdzielić stypendia.

Procedura przyznawania stypendiów?

Przez cały okres rekrutacji zbieramy podania. Na dwa tygodnie przed końcem rekrutacji sprawdzamy czy wpisowe zostało opłacone,.a jeżeli tak to przyglądamy się podaniom. Czytamy każde z nich dokładnie. Jeżeli podanie tego wymaga to wykreślamy z niego wszelkie informacje mogące zidentyfikować osobę, która je pisała i tak przygotowane podania przesyłamy do oceny naszym sponsorom. Sponsorzy są osobami, które decydują o przyznaniu stypendium i w jakiej ilości. To w końcu ich pieniądze. Robią to na podstawie podania, które od nas otrzymują. Założenie jest takie, że student nie wie, kto jest sponsorem, ani też sponsor nie wie, który ze studentów aplikuje o stypendium. Każde podanie jest ocenione przez kilku, a nawet kilkunastu sponsorów. Po kilku dniach zbieramy oceny od wszystkich sponsorów, uśredniamy je i w zależności od nich przyznajemy stypendia.

Wysokość stypendiów

Stypendiom na naszej uczelni podlega tylko i wyłącznie czesne. Jeżeli chodzi o wpisowe to każdy student musi je opłacić, nawet ten, który korzysta z programu stypendialnego. O tym jakiej wysokości przyznamy stypendium decydują sponsorzy. Mogą oni nie przyznać stypendium, jak również przyznać je w różnej wysokości, nawet wynoszącej 100% czesnego. stypendium

Jak przygotować podanie?

Podanie powinno być do nas przesłane mailem najlepiej w postaci dokumentu DOC, RTF, ODT lub TXT. W mailu podaj proszę podstawowe informacje o sobie, łącznie z danymi kontaktowymi. W samym podaniu zaś bardzo prosimy o zachowanie stylu, który pozwala na zachowanie anonimowości jak i nie wpisywanie tam żadnych danych osobowych. O przyznaniu stypendium decydują nasi sponsorzy, którzy przeważnie są absolwentami ASBIRO i podstawowym Twoim zadaniem jest ich przekonać do tego, że wydanie pieniędzy na pomoc Tobie nie będzie wyrzuceniem ich w błoto. Aby nieco bardziej Cię ukierunkować poniżej zamieszczamy pytania czy też zagadnienia, na które warto zwrócić uwagę w podaniu o stypendium.

  • Opisz przede wszystkim Kim jesteś, co robisz na co dzień? Taka mała biografia.
  • Jaka jest Twoja sytuacja finansowa?
  • Co zrobiłeś do tej pory aby ją poprawić? Jakieś szkoły, kursy, przeczytane książki?
  • Czy udzielasz się w jakiś projektach non-profit jako wolontariusz jakiejś fundacji lub może jesteś członkiem jakiegoś stowarzyszenia?
  • Jakie są Twoje doświadczenia biznesowe. Prowadzisz bądź prowadziłeś jakieś projekty, czy firmy?
  • Jakie są Twoje zainteresowania, w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać, jaką firmę w przyszłości chciałbyś założyć?
  • Dlaczego uważasz, że powinniśmy przyznać stypendium akurat Tobie?
  • Co zyska cała grupa uczestników dzięki temu, że będziesz z nimi uczęszczał na zajęcia?

Proces decyzyjny

Po otrzymaniu od Ciebie podania zostanie ono wydrukowane i zarchiwizowane, a po upływie terminu składania podań (7 dni przed końcem rekrutacji) podczas organizacyjnego spotkania zarządu szkoły podania zostaną przeczytane, omówione, a stypendium będzie przyznane w całości, w części lub nie przyznane. Informacje o decyzji powinieneś otrzymać maksymalnie w dniu zakończenia rekrutacji.

Jeżeli stypendium nie zostanie przyznane możesz kontynuować procedurę rekrutacyjną, na ogólnych warunkach opłacając wpisowe oraz opłacić czesne w całości. Możesz także zrezygnować i spróbować w przyszłym roku. W zawiadomieniu o otrzymaniu stypendium otrzymasz wysokość przyznanego stypendium, Możesz otrzymać stypendium pełne lub częściowe.

Po otrzymaniu wiadomości o przyznaniu stypendium kontynuujesz procedurę rekrutacyjną. Opłać więc odłożone w czasie wpisowe. Ta opłata nie podlega stypendium, nawet jeżeli otrzymasz najwyższe możliwe. Na pierwszych zajęciach podpiszesz z nami umowę o naukę oraz umowę o stypendium.

Jeżeli otrzymasz stypendium częściowe będziesz musiał uregulować resztę płatności przed rozpoczęciem zajęć, lub rozłożymy ci płatność na raty.

To wszystko, podanie wyślij do Michała. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na pierwszych zajęciach.

Masz jakieś pytanie?

Michał Sobczyk

m.sobczyk@asbirofoundation.com

tel. +48 579 103 464

Czym jest ASBIRO?

Jedyna szkoła, w której uczą wyłącznie przedsiębiorcy.

asbiro.pl

Inicjatorzy przedsięwzięcia

Ks. Jacek Gniadek

Ks. Jacek Gniadek

Ksiądz, misjonarz.

jacekgniadek.com
Kamil Cebulski

Kamil Cebulski

Przedsiębiorca, publicysta, rektor Uczelni ASBIRO.

kamilcebulski.pl
Jan Fijor

Jan
Fijor

Właściciel wydawnictwa Fijor Publishing.

fijor.com